Pozvánka na úvodní konference IPN KREDO

17. květen 2012

Dne 20. března 2012 byla zahájena realizace IPN „Kvalita, relevance, efektivita, diverzifikace a otevřenost vysokého školství v ČR. Strategie vysokého školství do roku 2020 v návaznosti na Evropu 2020 a nový zákon o vysokých školách" (KREDO)

Projekt je zaměřen na tvorbu Strategie rozvoje vysokého školství do roku 2020. MŠMT využije strategické plány rozvoje jednotlivých VŠ, které budou zaměřeny na oblasti: Kvalita, Relevance, Efektivita, Diverzifikace a Otevřenost. Hlavním cílem projektu je provést srovnávací analýzu strategických plánů rozvoje jednotlivých VŠ a na jejím základě vytvořit Strategii rozvoje vysokého školství do r. 2020 a připravit podklady pro strategická rozhodnutí MŠMT, např. v oblasti hodnocení institucí, financování a získávání prostředků z jiných zdrojů, lepší uplatnitelnost absolventů dle potřeb regionů.

Vysoké školy budou do projektu zapojeny formou dodávky jejich strategického plánu rozvoje, který jim nadále zůstane a budou jej mít zpracovaný tak, aby z něj mohly čerpat a ubírat se v něm určeným směrem. Zároveň tím, že se školy do projektu zapojí a poskytnou projektu daná data, bude vyslyšen i jejich hlas při tvorbě celkové strategie vysokoškolské politiky. Zároveň budou mít školy, resp. jejich zaměstnanci, šanci účastnit se akcí projektu a veřejně zde o jeho výsledcích diskutovat. Tím budou do budoucna podstatně lépe připraveny na následující reformní změny.

V souvislosti se zahájením realizace projektu se uskuteční v červnu 2012 úvodní konference pro cílovou skupinu – vysoké školy v ČR a jejich součásti. Účastníci budou informováni o podrobnostech projektu a způsobu zapojení vysokých škol. Vzhledem k množství vysokých škol se bude konference opakovat celkem 3 krát, a to v následujících termínech:

1.  Pro SVŠ  8. 6.
9:00 – 14:00 
MŠMT, Praha 1 Karmelitská 7, místnost C 081 
2.  Pro VVŠ a státní VŠ  13. 6.
9:00 – 15:00 
MŠMT, Praha 1 Karmelitská 7, místnost C 081 
3.  Pro VVŠ a státní VŠ na Moravě  15. 6.
10:00 – 15:00 
VUT v Brně, Antonínská 548/1, Brno; slavnostní aula 

 

Pokud se zájemci o účast bude hodit lépe termín stanovený pro jiný typ vysoké školy, je možno se přihlásit na uvedené datum.

 

Přihlášky na konferenci zasílejte na mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 25. 5.2012

 

Do přihlášky uveďte:

  • termín
  • název institucej
  • méno účastníka
  • e-mail
  • telefon
 
Dále by vás mohlo zajímat

Struktura webu IPN KREDO

Aktuality

Klíčové aktiviy:
KA 1, KA 2
KA 3, KA 4
KA 5
Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS