KREDO navrhne informační portál o vysokých školách

k_infoportal
30. květen 2014

Zajímáte se o české vysoké školy, ať už jako uchazeč o studium, rodič nebo novinář? Trápí vás nedostupnost srovnatelných a ověřených údajů? Pomoci by vám mohl informační portál, o jehož spuštění uvažuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

Návrh, jak by takový jednotný informační web mohl vypadat a jaká data o školách by měl obsahovat, připravuje skupina odborníků z IPN KREDO. „Náš tým zpracuje pro MŠMT návrh struktury portálu a připraví požadavky na to, jaká data a jakým způsobem zde prezentovat“ vysvětluje hlavní expert TA05 „Informační otevřenost“ Ing. Michal Sláma. Tyto materiály pak může MŠMT využít při zajištění vlastní realizace portálu.   

Jedním z nejžádanějších údajů o vysokých školách je uplatnitelnost absolventů na pracovním trhu. Experti z IPN KREDO proto uvažují o tom, jak tato data od škol získat, ověřit a zpřístupnit veřejnosti na chystaném portálu. „Údaje typu uplatnitelnosti absolventů by měly být klíčovou součástí portálu,“ říká doc. Ing. Milan Pospíšil, CSc., hlavní odborný garant IPN KREDO. „Je důležité, aby existovalo místo, kde by veřejnost mohla čerpat důvěryhodné informace o českých vysokých školách,“ dodává. 

Jedním z aspektů, které mají experti IPN KREDO při plánování portálu na paměti, je bezpečnost údajů. „Bezpečnost dat bude zásadním bodem celého řešení a budeme se jí podrobně věnovat,“ ujišťuje Ing. Sláma. „Musíme zajistit, aby vysoké školy mohly portálu důvěřovat, jinak nemůže naplno fungovat,“ poukazuje Ing. Sláma na význam ochrany dat. 

 
Dále by vás mohlo zajímat

Struktura webu IPN KREDO

Aktuality

Klíčové aktiviy:
KA 1, KA 2
KA 3, KA 4
KA 5
Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS